Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.

 

Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 |

více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuPoděkování

Děkujeme za účast na vzpomínkové akci, která se konala v úterý v 17 hod. na plácku pod Koniperkem. Vzpomínalo se na účastníka protifašistického odboje Stanislava Němce z Adamova a měli jsme mimo jiné, unikátní možnost vzít do ruky a číst, originály dopisů psané a pašované z koncentračního tábora Terezín. Je třeba si tyto události připomínat a obec Adamov děkuje paní Růženě Kadounové za energii a čas, které věnovala přípravám. V příloze článku najdete fotografie z akce.


ikona článkuVítání léta a dětský den 2019

Dětský den a vítání léta 2019 je za námi. Obce Adamov a Hůry děkují všem, že jste přišli. Bylo vás mnoho a my si toho vážíme. Sluníčko nám přálo, ale poměrně silný vítr nám zabránil ve vyhlídkových letech balonem. Nebylo by to bezpečné. Užijte si léta a načerpejte energii. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii z akce.


ikona článkuPoněšický survival

Dne 8. 6.2019 mezi 2. až 7. hodinou ranní, proběhne na území obcí Adamov a Hůry jedna z etap závodu Poněšický survival. Jedná se o 17. ročník čtyřiadvacetihodinového nonstop přírodního víceboje dvojic s plnohodnotnou integrací hendikepovaných sportovců. Více info v příloze článku.


ikona článkuVyjádření piety

Vážení občané, z důvodu vyjádření hluboké soustrasti rodině tragicky zemřelého místostarosty obce Dražůvky pana Rudolfa Štose bude v den pohřbu tuto sobotu 1. 6. 2019 vyvěšen černý prapor. Kondolence za SMO ČR a SMS ČR v příloze článku. Petr Schicker starosta obce


ikona článkuVýstava fotografií našeho občana

Dovolte, abychom vás jménem našeho občana Jana Medka pozvali na jeho autorskou výstavu fotografií z prostředí Českých Budějovic, kterou je možné shlédnout v klubu Hammond Café - Fotoklub Vývojka v období květen až červen 2019. Plakát najdete v příloze článku a jste všichni srdečně zváni.


Dnes je: 16.07.2019

Svátek slaví: Luboš


Aktuality

Termíny sobot sběrného dvora ENVISAN-GEM
více
Úřední hodiny - letní provoz
V termínu od 15.7.2019 do 23.8.2019 úřední hodiny každé pondělí 11:00 až 20:00 hod. Děkujeme za pochopení.
více
Závěrečný účet DSO Adamov - Hůry za rok 2018
více
Závěrečný účet za rok 2018 obce Adamov
více
Souhlas se zasíláním informačních zpráv
více
Informace víceúčelové hřiště
více
Rozpočtové opatření
číslo 2/2018
více

Oznamujeme občanům stavební záměr obce Adamov "Zřízení a rozšíření chodníku v části ulice Adamovská, k.ú. Adamov u Českých Budějovic".

Jedná se o stavbu dopravní infrastruktury - chodníku podél silnice III/10577 v délce 239,89 metru a šířce 2 metry. Navržená stavba splňuje požadavky vyhlášky č. 398/2009Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace.

situace