Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.


Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-14 | 15-16 | 17-18 | 19-20 | 21-21 |

více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuKomunální volby 2022

Jak víte, tak se příští týden 23 - 24. 9. konají komunální volby do obecního zastupitelstva. Tyto volby patří mezi nejdůležitější, protože lidé, kteří obec vedou se přímo podílejí na životě každého občana v obci. Tento rok budete vybírat ze třech kandidátek, které brzo najdete ve schránce. Je velmi důležité jít k volbám a správně vyplnit volební lístek. V příloze článku, najdete návod jak to udělat a na odkazu najdete i video, které Vám také s úpravou volebního lístku pomůže. Je škoda, když je lístek špatně vyplněný a tím pádem neplatný, protože každý jeden Váš hlas má svůj velký smysl ve volebním celku.


ikona článkuVeteráni v Adamově

Díky lukrativnosti naší nové multifunkční budovy, byla naše obec organizátory vybrána jako průjezdní bod mezinárodní veteránské rallye South Bohemia Classic. Byla to krásná podívaná, pastva pro oči a také jistá prestiž pro Adamov. Velký dík patří také našim hasičům, kteří na akci zajišťovali organizaci a občerstvení. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii a video.


ikona článkuOhlédnutí za Loučením s létem 2022

Na Loučení s létem 2022 nám zahrály skupiny Queen revival Princess (ČR), The Backwards Beatles revival (SR) a Kiss forever band revival (Maďarsko). Byli jsme připraveni na 1000 lidí a bylo vás tam víc jak 1000. To ještě nikdy nebylo. Díky všem co se podíleli na přípravách a díky všem, kteří přišli. Pořádaly obce Adamov a Hůry. Na YouTube profilu obce najdete video reportáž z akce a v příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


ikona článkuPronájem kulturního zařízení

V naší nové budově občanské vybavenosti jsou také společenské prostory, které je možné si pronajmout za účelem různého využití. Podrobnosti a podmínky pronájmu najdete na odkazu v příloze článku a nebo klikněte na nadpis v levém menu stránek.


ikona článkuObecní slavnost

Oslavy 100 let samostatnosti obce a 100 let založení sboru dobrovolných hasičů, spojené se slavnostním otevřením nové multifunkční budovy občanské vybavenosti jsou za námi. Nezbývá než poděkovat všem, kteří se podíleli na průběhu akce, protože bez jejich fyzického a psychického nasazení by nic nefungovalo. Také děkujeme všem, kteří na oslavu přišli a pobavili se. Svou přítomností vzdali hold těm, kteří pro ně vše připravili od programu až po občerstvení. V příloze článku najdete odkaz na galerii fotek.


ikona článkuAdamov je nově na YouTube

Vážení občané. Nově jsme vytvořili video kanál obce na YouTube, kam budeme přidávat zajímavá videa z kulturního a společenského života v naší obci. Klikněte na tlačítko ODEBÍRAT a budete vždy informováni, když nahrajeme nové video. V příloze článku najdete odkaz na kanál.


Dnes je: 02.10.2022

Svátek slaví: Olivie a Oliver


Aktuality

Zápis o výsledku voleb do zastupitelstva obce
více
Veřejná vyhláška ÚP
opakované veřejné projednání návrhu Územního plánu Adamov
více
Víkendové termíny otevření sběrného dvora EKOZÓNA 2022
více
Stěhování obecního úřadu
S účinností od 25.7.2022 jsou úřední hodiny v nové budově, Nad Pláckem 347, 373 71 Adamov.
více
Informace k vyřízení osobních dokladů
více
Závěrečný účet za rok 2021
obce Adamov
více
Rozhodnutí hejtmana Jihočeského kraje
č. 1/2022 ze dne 28.3.2022 o vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru
více
Rozpočet na rok 2022
DSO POD BABOU
více

INFORMACE PRO RODIČE: Mateřská škola zahajuje od 11. 1.2021 znovu provoz v Adamově.


Strategický plán rozvoje obce 2021-2024
více