Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.

 

Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-13 |

více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuDesatero jak přežít

Naše obec byla požádána panem plk. Ing. Lubomírem Veselým, který je vedoucí odboru služby dopravní policie na Krajském ředitelství, abychom pomohli rozšířit poučné i zábavné video, které pojednává o zásadách správného chování za volantem. Všichni kdo jezdíme denně jsme si vědomi, že chování některých řidičů není v souladu s dobrou morálkou a slušností. Budeme rádi, když taková videa aspoň trošku pomohou situaci vylepšit a zvláště mladí a nezkušení řidiči si některé informace z něj vezmou za své. Video najdete v příloze článku a na facebookovém profilu obce.


ikona článkuPozvánka

Pokud máte zájem, dozvědět se něco z historie našeho blízkého okolí, jste zváni na povídání s paní Růženou Kadounovou. Informace najdete na obrázku v příloze článku.


ikona článkuMikuláš, čerti a andělé v Adamově 2019

Vlídný Mikuláš, andělé a strašidelní čerti navštívili 5.12. naši obec. Děkujeme rodičům, že s dětmi přišli a podpořili tuto hezkou vánoční tradici a děkujeme našim hasičům a hasičkám, kteří celou akci od rána připravovali v té zimě. Myslím, že to ale stálo za to. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


Dnes je: 26.02.2020

Svátek slaví: Dorota


Aktuality

Oznámení o přerušení dodávky el. energie
více
Kinematograf bratří Čadíků v Adamově
Oslovili jsme pana Čadíka a pozvali jeho kinematograf k nám do obce. Veřejné promítání pod širým nebem se bude konat ve dnech 19 - 22.7.2020. O firmě pana Čadíka je všeobecně známo, že si účtuje pouze nejnutnější provozní náklady a veškeré dobrovolné vstupné posílá na Konto Bariéry což je charitativní organizace. Podrobnosti sdělíme včas před akcí.
více
Informace poplatky v roce 2020
více
Rozpočtové opatření
č. 7/2019
více
Českobudějovický deník 24. 9.2019
více
Závěrečný účet DSO Adamov - Hůry za rok 2018
více
Závěrečný účet za rok 2018 obce Adamov
více
Souhlas se zasíláním informačních zpráv
více
Informace víceúčelové hřiště
více

Oznamujeme občanům stavební záměr obce Adamov "Zřízení a rozšíření chodníku v části ulice Adamovská, k.ú. Adamov u Českých Budějovic".

Jedná se o stavbu dopravní infrastruktury - chodníku podél silnice III/10577 v délce 239,89 metru a šířce 2 metry. Navržená stavba splňuje požadavky vyhlášky č. 398/2009Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace.

situace