Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.

 

Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 |
Podpora z Fondu solidarity EU

Informace provozovatele Čevak a.s.

Informace provozovatele ve smyslu § 36 odst. 3 zákona č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích, v platném znění


více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuPozvánka

Pokud máte zájem, dozvědět se něco z historie našeho blízkého okolí, jste zváni na povídání s paní Růženou Kadounovou. Informace najdete na obrázku v příloze článku.


ikona článkuTříkrálová sbírka 2020

Vážení občané. V naší obci proběhne tříkrálová sbírka viz plakát v příloze článku. Výtěžek sbírky bude rozdělen viz níže. Děkujeme za účast a podporu. Rozdělení výtěžku: · 35% dle vnitřního klíče tříkrálové sbírky pro Charitu Česká Republika · 21,3% na podporu aktivit seniorů a mládeže na rudolfovské faře pro ŘK farnost Rudolfov · 21,3% na podporu doprovázení postižených dětí a mládeže do škol realizovanou Českou Maltézskou pomocí · 21,3% na Domov pro chlapce v Masace v Ugandě, který je provozován Kongregací Vincentinů.


ikona článkuMikuláš, čerti a andělé v Adamově 2019

Vlídný Mikuláš, andělé a strašidelní čerti navštívili 5.12. naši obec. Děkujeme rodičům, že s dětmi přišli a podpořili tuto hezkou vánoční tradici a děkujeme našim hasičům a hasičkám, kteří celou akci od rána připravovali v té zimě. Myslím, že to ale stálo za to. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


ikona článkuAndělská cesta za světlem 2019

Adventní čas je časem vánočním a u nás v obci jsme jej zahájili první adventní neděli. Zimní královna rozsvítila vánoční strom a vydala se na andělskou cestu do sousední obce Hůry, se kterou tuto oblíbenou akci společně pořádáme. Počasí nám přálo, nálada byla sváteční a účast byla obrovská. Děkujeme za to, že jste přišli v tak hojném počtu a děkujeme také těm, kteří se ve volném čase aktivně podíleli svou prací. Jedná se o zastupitele obce, pracovníky obecního úřadu a mateřské školy, adamovské hasiče a nemohu zapomenout na členky Spolku pro Adamov z.s., které napekly vynikající domácí štrůdl a vánoční štolu a tyto dobroty na akci všem kteří měli chuť rozdávaly v krásně vyzdobeném a voňavém stánku. Jsou to sice maličkosti, ale právě takové maličkosti pak dávají celé akci to vánoční kouzlo a atmosféru, která napomáhá tomu, že se občané naší obce umí sejít, společně se pobavit a strávit spolu příjemný čas. Tak by to mělo být. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii z akce.


Dnes je: 25.01.2020

Svátek slaví: Miloš


Aktuality

Informace poplatky v roce 2020
více
Rozpočtové opatření
č. 7/2019
více
Českobudějovický deník 24. 9.2019
více
Závěrečný účet DSO Adamov - Hůry za rok 2018
více
Závěrečný účet za rok 2018 obce Adamov
více
Souhlas se zasíláním informačních zpráv
více
Informace víceúčelové hřiště
více

Oznamujeme občanům stavební záměr obce Adamov "Zřízení a rozšíření chodníku v části ulice Adamovská, k.ú. Adamov u Českých Budějovic".

Jedná se o stavbu dopravní infrastruktury - chodníku podél silnice III/10577 v délce 239,89 metru a šířce 2 metry. Navržená stavba splňuje požadavky vyhlášky č. 398/2009Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace.

situace