Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.


Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-14 | 15-16 | 17-18 |
Smlouva o poskytnutí dotace

Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu obce Adamov


Veřejnoprávní smlouva

o poskytnutí dotace z rozpočtu obce Adamov


více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuAndělská cesta za světlem 2022

První adventní neděli jsme strávili u nového obecního domu a rozsvítili jsme nově vysazený vánoční strom. Zimní královna s králem nám popřáli klidné svátky a kvarteto Řemdich nám hrálo historické vánoční písně. Děkujeme hasičům za pomoc při organizaci adventních zastávek pro děti. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


ikona článkuVýlov nádrže 2022

Kombinace krásného podzimního dne, dobrého jídla a dobré zábavy je výstižné shrnutí výlovu bývalé požární nádrže, který se konal 29.10.2022. Děkujeme všem, kteří se podíleli prací a všem, kteří přišli a svou přítomností akci podpořili. Tato příjemná podzimní akce v sousedském stylu je vždy lákavé zpestření pro všechny věkové kategorie. Výlov nádrže je občanská aktivita podporovaná obcí Adamov a zastřešená Spolkem pro Adamov z.s. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


ikona článkuAdamovský trh 2022

Podzimní adamovský trh je za námi. Poprvé se konal u nového obecního domu. Díky všem, kteří organizovali a prodávali, a díky všem, kteří přišli. Velké poděkování patří Spolku pro Adamov z.s. a všem dalším, kteří se podíleli. Za krásné fotky děkujeme Pavlovi Šímovi a za hudební produkci Markovi Fárovi. Odkaz na fotogalerii najdete v příloze článku.


Dnes je: 30.11.2022

Svátek slaví: Ondřej


Aktuality

Informace
o počtu a sídle volebních okrsků pro volbu prezidenta České republiky
více
Obecně závazná vyhláška č. 1/2022
o stanovení obecního systému odpadového hospodářství
více
Stěhování obecního úřadu
S účinností od 25.7.2022 jsou úřední hodiny v nové budově, Nad Pláckem 347, 373 71 Adamov.
více
Informace k vyřízení osobních dokladů
více
Závěrečný účet za rok 2021
obce Adamov
více
Rozpočet na rok 2022
DSO POD BABOU
více
Strategický plán rozvoje obce 2021-2024
více