Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.

 

Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-14 | 15-16 | 17-18 | 19-20 | 21-21 |
Výsledky voleb

do Senátu Parlamentu ČR II. kolo


Výsledky voleb

do Senátu Parlamentu ČR


více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuVítání léta a dětský den 2019

Obce Adamov a Hůry, vás 1. 6.2019 od 13:00 hod. srdečně zvou na jednu z největších kulturních akcí, kterou společně pořádají. Přijďte se pobavit s celou rodinou a podpořte svou přítomností lidi, kteří se podílí na její náročné přípravě a organizaci. V příloze článku najdete plakát s programem.


ikona článkuMájka v Adamově 2019

Počasí bylo vrtkavé a chladnější, ale náladu na Májce nám pokazit nemohlo. Jaro jsme přivítali, Májku postavili a čarodějnici spálili. Děkujeme za vaši opravdu velkou účast a děkujeme našim hasičům za organizaci celé akce. Přejeme hezké prožití jarního období a těšíme se na vás všechny na vítání léta a dětském dnu 1. 6.2019. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


ikona článkuNová sekce v menu stránek

Dnes byla založena nová sekce v menu stránek. Jmenuje se "Fotogalerie akcí SDH" a v příloze článku na ni najdete odkaz. Po kliknutí budete přesměrováni na jiné stránky, kde najdete veškeré fotky z akcí na kterých se podíleli naši hasiči.


ikona článkuVýstava fotografií našeho občana

Dovolte, abychom vás jménem našeho občana Jana Medka pozvali na jeho autorskou výstavu fotografií z prostředí Českých Budějovic, kterou je možné shlédnout v klubu Hammond Café - Fotoklub Vývojka v období květen až červen 2019. Plakát najdete v příloze článku a jste všichni srdečně zváni.


Dnes je: 24.05.2019

Svátek slaví: Jana


Aktuality

Mateřská škola Adamov seznam přijatých dětí pro školní rok 2019/2020
více
Daň z nemovitých věcí
více
Závěrečný účet DSO Adamov - Hůry za rok 2018
více
Závěrečný účet za rok 2018 obce Adamov
více
Souhlas se zasíláním informačních zpráv
více
Návrh
závěrečného účtu DSO Adamov - Hůry za rok 2018
více
Informace poplatky 2019
více
Informace víceúčelové hřiště
více
Výsledky voleb
do Senátu Parlamentu ČR II. kolo
více
Výsledky voleb
do Senátu Parlamentu ČR
více
Výsledky voleb
do Zastupitelstva obce Adamov
více
Rozpočtové opatření
číslo 2/2018
více

Oznamujeme občanům stavební záměr obce Adamov "Zřízení a rozšíření chodníku v části ulice Adamovská, k.ú. Adamov u Českých Budějovic".

Jedná se o stavbu dopravní infrastruktury - chodníku podél silnice III/10577 v délce 239,89 metru a šířce 2 metry. Navržená stavba splňuje požadavky vyhlášky č. 398/2009Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace.

situace