Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.

 

Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-13 |
Informace provozovatele Čevak a.s.

Informace provozovatele ve smyslu § 36 odst. 3 zákona č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích, v platném znění


více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuZimní kultura v obci

V kalendáři akcí najdete nově aktualizované informace k zimním kulturním akcím, jako je Mikuláš, Andělská cesta za světlem a setkání seniorů. Budeme rádi, když přijdete.


ikona článkuVýlov nádrže 2019

Naše obec sice nemá žádný rybník, ale má bývalou požární nádrž. Díky panu Miroslavu Bickovi, který se o ni stará, udržuje kolem ní pořádek a chová v ní ryby se může uskutečnit její výlov. Tato podzimní akce je první předzvěstí vánočních svátků a je vždy velmi příjemná pro malé i velké. Děkujeme všem, kteří přišli a ochutnali některou z rybích dobrot a děkujeme organizátorům za vynikající přípravu a čas, který tomu věnovali. Nebylo ho málo, ale stálo to za to. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


ikona článkuVirtuální prohlídka obce - novinka

Na těchto stránkách najdete na levé straně nový banner s názvem "Virtuální prohlídka obce". Když na něj kliknete, budete přesměrování do virtuálního prostředí ve kterém budete moci procházet obcí a reálně si ji prohlížet.


Dnes je: 21.11.2019

Svátek slaví: Albert


Aktuality

Českobudějovický deník 24. 9.2019
více
Termíny sobot sběrného dvora ENVISAN-GEM
více
Závěrečný účet DSO Adamov - Hůry za rok 2018
více
Závěrečný účet za rok 2018 obce Adamov
více
Souhlas se zasíláním informačních zpráv
více
Informace víceúčelové hřiště
více
Rozpočtové opatření
číslo 2/2018
více

Oznamujeme občanům stavební záměr obce Adamov "Zřízení a rozšíření chodníku v části ulice Adamovská, k.ú. Adamov u Českých Budějovic".

Jedná se o stavbu dopravní infrastruktury - chodníku podél silnice III/10577 v délce 239,89 metru a šířce 2 metry. Navržená stavba splňuje požadavky vyhlášky č. 398/2009Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace.

situace