Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.

 

Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-14 | 15-16 | 17-18 | 19-20 | 21-21 |
Výsledky voleb

do Zastupitelstva obce Adamov


Informace

k dani z nemovitých věcí na rok 2018


více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuPoděkování

Děkujeme za účast na vzpomínkové akci, která se konala v úterý v 17 hod. na plácku pod Koniperkem. Vzpomínalo se na účastníka protifašistického odboje Stanislava Němce z Adamova a měli jsme mimo jiné, unikátní možnost vzít do ruky a číst, originály dopisů psané a pašované z koncentračního tábora Terezín. Je třeba si tyto události připomínat a obec Adamov děkuje paní Růženě Kadounové za energii a čas, které věnovala přípravám. V příloze článku najdete fotografie z akce.


ikona článkuVítání léta a dětský den 2019

Dětský den a vítání léta 2019 je za námi. Obce Adamov a Hůry děkují všem, že jste přišli. Bylo vás mnoho a my si toho vážíme. Sluníčko nám přálo, ale poměrně silný vítr nám zabránil ve vyhlídkových letech balonem. Nebylo by to bezpečné. Užijte si léta a načerpejte energii. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii z akce.


ikona článkuPoněšický survival

Dne 8. 6.2019 mezi 2. až 7. hodinou ranní, proběhne na území obcí Adamov a Hůry jedna z etap závodu Poněšický survival. Jedná se o 17. ročník čtyřiadvacetihodinového nonstop přírodního víceboje dvojic s plnohodnotnou integrací hendikepovaných sportovců. Více info v příloze článku.


ikona článkuVyjádření piety

Vážení občané, z důvodu vyjádření hluboké soustrasti rodině tragicky zemřelého místostarosty obce Dražůvky pana Rudolfa Štose bude v den pohřbu tuto sobotu 1. 6. 2019 vyvěšen černý prapor. Kondolence za SMO ČR a SMS ČR v příloze článku. Petr Schicker starosta obce


ikona článkuVýstava fotografií našeho občana

Dovolte, abychom vás jménem našeho občana Jana Medka pozvali na jeho autorskou výstavu fotografií z prostředí Českých Budějovic, kterou je možné shlédnout v klubu Hammond Café - Fotoklub Vývojka v období květen až červen 2019. Plakát najdete v příloze článku a jste všichni srdečně zváni.


Dnes je: 19.06.2019

Svátek slaví: Leoš


Aktuality

Výsledky voleb do Evropského parlamentu
konaných 24.05-25.05.2019 v obci Adamov
více
Mateřská škola Adamov seznam přijatých dětí pro školní rok 2019/2020
více
Závěrečný účet DSO Adamov - Hůry za rok 2018
více
Závěrečný účet za rok 2018 obce Adamov
více
Souhlas se zasíláním informačních zpráv
více
Návrh
závěrečného účtu DSO Adamov - Hůry za rok 2018
více
Informace poplatky 2019
více
Informace víceúčelové hřiště
více
Výsledky voleb
do Senátu Parlamentu ČR II. kolo
více
Výsledky voleb
do Senátu Parlamentu ČR
více
Výsledky voleb
do Zastupitelstva obce Adamov
více
Rozpočtové opatření
číslo 2/2018
více

Oznamujeme občanům stavební záměr obce Adamov "Zřízení a rozšíření chodníku v části ulice Adamovská, k.ú. Adamov u Českých Budějovic".

Jedná se o stavbu dopravní infrastruktury - chodníku podél silnice III/10577 v délce 239,89 metru a šířce 2 metry. Navržená stavba splňuje požadavky vyhlášky č. 398/2009Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace.

situace