Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.


Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-14 | 15-15 |
Informace provozovatele Čevak a.s.

Informace provozovatele ve smyslu § 36 odst. 3 zákona č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích, v platném znění


více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuDen žen

Spolek pro Adamov z.s., ve spolupráci s obcí Adamov, připravil druhý ročník setkání žen v Adamově. Ženy se mohou těšit na přátelskou atmosféru, zajímavý program a chutné pohoštění. Další informace najdete na plakátu v příloze článku.


ikona článkuKarneval plný barev

Dětský karneval s podtitulem "Karneval plný barev" byl dne 24. 2. u nás v obci poprvé a založil tím novou kulturní tradici pro děti. Klaun Hugo a jeho barevný kolektiv se o děti postaral ve všech směrech. Nechyběly soutěže, zpívání ani tancování. Každé dítě dostalo od obce Adamov dárkový balíček s dobrotami a drobnými hračkami. Děkujeme rodičům, že s dětmi přišli a tím akci podpořili. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii a video vzpomínku.


ikona článkuObecní a hasičský ples

Ples v Adamově je zdárně za námi a věříme, že ti kdo přišli se také náležitě pobavili. Obec Adamov a SDH Adamov děkují všem, kteří ples podpořili a to jak materiálně či finančně, tak i svou prací ve volném čase. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii, kde je možné stáhnout si vzpomínkovou fotku v tiskové kvalitě a najdete tam také odkaz na video vzpomínku z celého lesu.


ikona článkuVesnická zabijačka - vepřové hody v Adamově

Vesnická zabijačka v Adamově je za námi. Počasí bylo krásné a byly zabijačkové dobroty, bylo dobré pivo a byla dobrá nálada s harmonikou Radka Fencla. Kdo přišel tak viděl, kdo nepřišel tak snad příště. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii a video.


ikona článkuAdamov vítězí v soutěži!!

Naše obec se koncem roku 2023 účastnila regionální soutěže o nejhezčí vánoční strom Českobudějovicka, kterou pořádal web "budejcezadarmo.cz". V soutěži se neposuzovala výška stromu, ale celkový výtvarný dojem a vánoční genius loci. Náš stromeček s betlémem oslovil nejvíce lidí a získal o mnoho tisíc hlasů více než ostatní stromečky, které byly také moc pěkné. O výsledku soutěže jsme obdrželi certifikát od pořádající agentury, který najdete v příloze článku.


Dnes je: 28.02.2024

Svátek slaví: Lumír


Aktuality

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA
DORUČENÍ NÁVRHU 13. AKTUALIZACE ZÁSAD ÚZEMNÍHO ROZVOJE JIHOČESKÉHO KRAJE A OZNÁMENÍ O VEŘEJNÉM PROJEDNÁNÍ NÁVRHU 13. AKTUALIZACE ZÁSAD ÚZEMNÍHO ROZVOJE JIHOČESKÉHO KRAJE ZKRÁCENÝM POSTUPEM
více
Opatření obecné povahy
č. 1/2024/OZZL (návrh)
více
ZRUŠENÍ
11. zasedání zastupitelstva obce Adamov
více
Rozpočet na rok 2024
obce Adamov
více
Obecně závazná vyhláška
obce Adamov č. 2/2023 o místním poplatku ze psů
více
Obecně závazná vyhláška
č. 1/2023 o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství
více
ÚZEMNÍ PLÁN ADAMOV
S PRVKY REGULAČNÍHO PLÁNU (k. ú. Adamov u Českých Budějovic) Datum nabytí účinnosti: 07.10.2023
více
Závěrečný účet
obce Adamov za rok 2022
více
Envisan-Gem ceník za zpětný odběr odpadu
platný od 1.6.2023
více
Stěhování obecního úřadu
S účinností od 25.7.2022 jsou úřední hodiny v nové budově, Nad Pláckem 347, 373 71 Adamov.
více
Informace k vyřízení osobních dokladů
více
Strategický plán rozvoje obce 2021-2024
více