Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.


Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-14 |
Smlouva o poskytnutí dotace

Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu obce Adamov


Veřejnoprávní smlouva

o poskytnutí dotace z rozpočtu obce Adamov


více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuVesnická zabíjačka - vepřové hody v Adamově 2023

V sobotu jsme si užili vesnickou zabíjačku, které byla u nás v obci poprvé. Díky všem, kteří přišli. Dobrot bylo požehnaně a zábavy také. V příloze najdete odkaz na fotogalerii a na obecní kanál YouTube kde najdete video.


ikona článku1. obecní a hasičský ples 2023

Vážení občané, obec Adamov a SDH Adamov si Vás dovolují pozvat na historicky 1. obecní a hasičský ples na území obce Adamov. Dnes byl spuštěn předprodej lístků a na plakátu v příloze článku si přečtěte podrobnosti a pravidla k tomu ustanovená. Těšíme se na Vás a děkujeme za případné šíření této informace.


ikona článkuPozor změna - obecní knihovna

Ve zpravodaji jste byli informováni o změně otevírací doby obecní knihovny. Od nového roku je Vám knihovna k dispozici každou středu od 15:00 do 17:00 a věnovat se Vám bude nová knihovnice paní Vlasta Ryplová.


ikona článkuSetkání seniorů v Adamově 2022

Historicky první setkání seniorů v novém obecním domě v Adamově, proběhlo v přátelské atmosféře a pohodě. K tanci zahrála skupina Jihočeský Čtyřlístek a program oživili také umělci z Prahy s písničkami divadla Semafor. Setkání občanů pořádají tradičně obce Adamov a Hůry společně. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


ikona článkuSousedské setkání u vánočního stromu

První adventní neděli jsme prošli Andělskou cestu za světlem a rozsvítili jsme vánoční strom a poslední adventní neděli jsme se sešli u obecního domu u příležitosti 1. ročníku Sousedského setkání u vánočního stromu. Bylo mrazivo, ale výborný horký punč všechny zahřál. Děti dostaly vánoční balíček od obce Adamov a sousedé si popovídali a popřáli si hezké vánoce. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


Dnes je: 08.02.2023

Svátek slaví: Milada


Aktuality

1. obecní a hasičský ples 2023
Vážení občané, obec Adamov a SDH Adamov si Vás dovolují pozvat na historicky 1. obecní a hasičský ples na území obce Adamov. Dnes byl spuštěn předprodej lístků a na plakátu v příloze článku si přečtěte podrobnosti a pravidla k tomu ustanovená. Těšíme se na Vás a děkujeme za případné šíření této informace.
více
Opis výsledků hlasování
Volba prezidenta ČR - I. kolo
více
Obecně závazná vyhláška č. 2/2022
Obecně závazná vyhláška obce Adamov č. 2/2022 o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství Platnost vyhlášky od 1.1.2023
více
Informace poplatky 2023
více
Stěhování obecního úřadu
S účinností od 25.7.2022 jsou úřední hodiny v nové budově, Nad Pláckem 347, 373 71 Adamov.
více
Informace k vyřízení osobních dokladů
více
Závěrečný účet za rok 2021
obce Adamov
více
Rozpočet na rok 2022
DSO POD BABOU
více
Strategický plán rozvoje obce 2021-2024
více