Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.


Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-14 | 15-15 |

více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuDětský den a vítání léta 2023

Dětský den a vítání léta 2023 od obce Adamov a Hůry. Děkujeme všem atrakcím, které se staraly o dětský program a jsme rádi, že Vás přišlo tolik strávit slunné sobotní odpoledne k nám do Adamova. Poděkování patří také našim hasičům a hasičkám, kteří se postarali, abychom neměli hlad a žízeň. Odkaz na fotogalerii, kterou zpracoval Pavel Šíma najdete v příloze článku a také tam najdete odkaz na úschovnu, kde najdete fotky v plném rozlišení a můžete si fotku Vašeho dítěte uschovat jako vzpomínku. Užívejte léto a zas někdy…..


ikona článkuInformace z knihovny

Vážení čtenáři. V naší obecní knihovně je pro Vás připravena řada nových titulů z Českých Budějovic. Přijďte se podívat a určitě se do nějaké knihy začtete.


ikona článkuBylinková zahrádka

U obecního domu, hned za podzemními kontejnery, najdete nově čtyři vyvýšené záhony, které jsme nechali osadit bylinkami do kuchyně. Bylinky jsou pro veřejnost, takže si každý může přijít natrhat pro svou potřebu s ohledem na ostatní. Věříme, že tento voňavý koutek bude ku prospěchu všem kuchařkám či kuchařům, kteří rádi vaří z čerstvých surovin.


ikona článkuMájka v Adamově 2023

První tradičně stavěná Májka a poprvé u nového obecního domu. Děkujeme všem, kteří pomáhali s přípravami a skupině Rokeři za hudební doprovod. Jaro jsme v Adamově přivítali a přivítali jsme i tradiční návštěvu čarodějnic z Hůr. Poděkování patří hasičům za práci a organizaci a všem, kteří přišli pomáhat s náročnými přípravami. Děkujeme také Vám občanům, kteří jste přišli a vytvořili příjemnou sousedskou atmosféru. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


ikona článkuVíkendové termíny sběrného dvora

Vážení občané, v příloze článku najdete víkendové termíny, kdy bude otevřen sběrný dvůr Envisan GEM a.s.


ikona článkuSetkání žen 2023

Obec Adamov a Spolek pro Adamov z.s. zorganizovali u příležitosti MDŽ setkání žen v Adamově. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii. Ženám a dívkám děkujeme za hojnou účast, účinkujícím děkujeme za pěkný program a poděkování patří také všem ženám, které připravily báječné domácí dobroty a výzdobu. Tak zase za rok.


ikona článkuMobilní aplikace obce

Vážení občané. Obec Adamov dnes spouští mobilní aplikaci, která Vám umožní lepší komunikaci s vedením obce a díky které se k Vám rychleji dostanou veškeré informace stran kulturního a společenského života v obci a také technické informace, které bude nutné zveřejnit. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout do svého mobilního zařízení a odkazy k tomu určené naleznete v levém menu stránek.


ikona článku1. obecní a hasičský ples 2023

Ples byl zcela vyprodaný a my věříme, že ten kdo tam byl, se nenudil. Příští rok bude ples zase a ve stejném termínu tzn. druhý víkend v únoru. Na tomto plese nám zatancovaly holky ze skupiny MOVE 21 a byly opravdu skvělé, krásně nám hrála skupina ValdaBand a k slzám nás rozesmál komik a kouzelník Richard Nedvěd. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii a odkaz na Úschovnu, kde si můžete stáhnout svou rodinnou fotku v původní kvalitě.


ikona článkuVesnická zabíjačka - vepřové hody v Adamově 2023

V sobotu jsme si užili vesnickou zabíjačku, které byla u nás v obci poprvé. Díky všem, kteří přišli. Dobrot bylo požehnaně a zábavy také. V příloze najdete odkaz na fotogalerii a na obecní kanál YouTube kde najdete video.


Dnes je: 05.06.2023

Svátek slaví: Dobroslav


Aktuality

Envisan-Gem ceník za zpětný odběr odpadu
platný od 1.6.2023
více
Víkendové termíny sběrného dvora
Vážení občané, v příloze článku najdete víkendové termíny, kdy bude otevřen sběrný dvůr Envisan GEM a.s.
více
Obecně závazná vyhláška č. 2/2022
Obecně závazná vyhláška obce Adamov č. 2/2022 o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství Platnost vyhlášky od 1.1.2023
více
Informace poplatky 2023
více
Stěhování obecního úřadu
S účinností od 25.7.2022 jsou úřední hodiny v nové budově, Nad Pláckem 347, 373 71 Adamov.
více
Informace k vyřízení osobních dokladů
více
Závěrečný účet za rok 2021
obce Adamov
více
Strategický plán rozvoje obce 2021-2024
více