Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.

 

Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-10 | 11-12 | 13-14 | 15-16 | 17-18 | 19-20 | 21-22 | 23-23 |
Informace víceúčelové hřiště

Oznámení změna termínu svozu popelnic

S ÚČINNOSTÍ OD 1.1.2018 BUDE SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU ZAJIŠTĚN SPOLEČNOSTÍ FCC České Budějovice s.r.o., SVOZOVÝ DEN JE PÁTEK RÁNO. MIMOŘÁDNÝ SVOZ BUDE PROVEDEN V PÁTEK 29.12.2017.


více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuAndělská cesta 2021 - zrušeno

Vážení občané, ač velmi neradi, tak vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu, rušíme akci Andělská cesta, kterou pořádáme se sousední obcí Hůry. Současnou situaci kolem Covid-19 všichni znáte a není třeba ji zde rozebírat. Rozsvícení vánočního stromu proběhne v tichosti prvního adventu, ale bohužel bez nás. Je nám to líto, ale až to bude možné, vymyslíme náhradní alternativu, abychom se sešli a připili si na zdraví. Přípitek “na zdraví” dostává v těchto dnech zvláštní příchuť nevábné reality a my doufáme, že se nám všem vyhne C-19 obloukem. Přejeme příjemné prožití prvního adventu Vám všem.


ikona článkuMikuláš 2021 - zrušeno

Vzhledem k vývoji Covid-19 a vyhlášení nouzového stavu, ruší SDH Adamov mikulášský večer pro děti. Mikuláše a jeho družinu andělů i čertů to velice mrzí, ale za současných pravidel nejsou schopni zajistit vše potřebné tak, aby akce probíhala v souladu.


ikona článkuObec Adamov - chytrá obec

Vážení občané, v podzimním vydání Adamovského zpravodaje najdete zvláštní přílohu s názvem Mobilní rozhlas. Tato nová služba, kterou jsme pro vás spustili nabízí mnoho zajímavých a mnoho užitečných funkcí a možností. Věnujte prosím této informaci pozornost, pročtěte si pečlivě informace ve zpravodaji a zaregistrujte se. Budete mít pak přehled o obci přímo ve svém PC a nebo mobilním telefonu a neunikne vám žádná důležitá informace jak technického charakteru, tak i informačního. Naše obec tímto vstoupila do světa chytrých obcí. Staňte se její součástí. Děkujeme za sdílení a případnou registraci. Možnosti registrace najdete ve zpravodaji a nebo zde v levém menu stránek. Naše obec tímto přechází na tuto novou informační platformu, která nahradí současný a finančně nevýhodný systém GOsms.


Dnes je: 28.11.2021

Svátek slaví: René


Aktuality

Zrušení Andělské cesty
více
Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
v obci Adamov
více

INFORMACE PRO RODIČE: Mateřská škola zahajuje od 11. 1.2021 znovu provoz v Adamově.


Strategický plán rozvoje obce 2021-2024
více
Víkendy v EnvisanGem
V příloze článku se dozvíte víkendové termíny otevření sběrného dvora EnvisanGem.
více
Usnesení
z 15. zasedání Zastupitelstva obce Adamov, konaného dne 28.5.2020
více
Rozpočtové opatření
č. 5/2020
více
INFORMACE OTEVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY
Vážení rodiče, po domluvě se zřizovatelem MŠ otevíráme od 25. 5. 2020 za zpřísněných hygienických podmínek. Přílohou jsou přijatá opatření a nutné přílohy k vyplnění.
více
Rozhodnutí
hejtmanky Jihočeského kraje
více
Krizový štáb obce
Informace
více