Obec Adamov u Českých Budějovic

Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem. Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378. Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého. Více info najdete ZDE.

 

Kalendář akcí

Novinky na úřední desce

1-2 | 3-4 | 5-6 | 7-8 | 9-9 |
Smlouva o poskytnutí finanční dotace

pro SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Adamov


Smlouva o poskytnutí investičního příspěvku

pro Dobrovolný svazek obcí Adamov - Hůry


více z úřední desky


Události v obci

ikona článkuVirtuální prohlídka obce - novinka

Na těchto stránkách najdete na levé straně nový banner s názvem "Virtuální prohlídka obce". Když na něj kliknete, budete přesměrování do virtuálního prostředí ve kterém budete moci procházet obcí a reálně si ji prohlížet.


ikona článkuVýlov nádrže v Adamově

V sobotu 26.10. se u nás v obci koná výlov nádrže. Tato oblíbená akce ovoněná rybími dobrotami se k nám vrací po roční odmlce a vždy v minulosti se těšila veliké účasti. Nepřízeň počasí nám nevadí. V obecním stanu bude teplo a bude tam hrát i muzika. Přijďte si užít hezký podzimní a společenský den. Bližší informace byly uvedeny ve zpravodaji a nebo je najdete v modulu kalendáře u příslušného data.


ikona článkuBranný závod Hra Plamen 2019

Uplynulou sobotu se u nás v obci uskutečnilo okrskové kolo branného závodu Hry Plamen na které přijelo téměř 300 závodníků. Náš sbor dobrovolných hasičů byl vybrán jako hlavní organizátor a ve spolupráci s obcí se tohoto úkolu ujal jak nejlépe mohl. Organizovat takový závod je velice časově náročné a já bych chtěl poděkovat všem hasičům i rodičům dětí, kteří se na organizaci aktivně podíleli. Vyzdvihl bych zejména velitele SDH pana Karla Dvořáka, který si kvůli závodu vzal týden dovolenou a aktivně se přípravám věnoval včetně přípravě trati a jednotlivých stanovišť. Vše se povedlo dle plánu a adamovské družstvo závod i vyhrálo. Děti soutěžily v domácím prostředí a daly do toho vše. Na vrub organizátorů padaly pochvaly ze strany okresních funkcionářů sboru a již nyní se všichni těší na jarní kolo, které se také bude konat u nás v Adamově. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii z průběhu závodu.


Dnes je: 23.10.2019

Svátek slaví: Teodor


Aktuality

Českobudějovický deník 24. 9.2019
více
Termíny sobot sběrného dvora ENVISAN-GEM
více
Závěrečný účet DSO Adamov - Hůry za rok 2018
více
Závěrečný účet za rok 2018 obce Adamov
více
Souhlas se zasíláním informačních zpráv
více
Informace víceúčelové hřiště
více
Rozpočtové opatření
číslo 2/2018
více

Oznamujeme občanům stavební záměr obce Adamov "Zřízení a rozšíření chodníku v části ulice Adamovská, k.ú. Adamov u Českých Budějovic".

Jedná se o stavbu dopravní infrastruktury - chodníku podél silnice III/10577 v délce 239,89 metru a šířce 2 metry. Navržená stavba splňuje požadavky vyhlášky č. 398/2009Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace.

situace