ikona článku Pozvánka

Pokud máte zájem, dozvědět se něco z historie našeho blízkého okolí, jste zváni na povídání s paní Růženou Kadounovou. Informace najdete na obrázku v příloze článku.


ikona článku Tříkrálová sbírka 2020

Vážení občané.
V naší obci proběhne tříkrálová sbírka viz plakát v příloze článku. Výtěžek sbírky bude rozdělen viz níže. Děkujeme za účast a podporu.
Rozdělení výtěžku:
· 35% dle vnitřního klíče tříkrálové sbírky pro Charitu Česká Republika
· 21,3% na podporu aktivit seniorů a mládeže na rudolfovské faře pro ŘK farnost Rudolfov
· 21,3% na podporu doprovázení postižených dětí a mládeže do škol realizovanou Českou Maltézskou pomocí
· 21,3% na Domov pro chlapce v Masace v Ugandě, který je provozován Kongregací Vincentinů.


ikona článku Mikuláš, čerti a andělé v Adamově 2019

Vlídný Mikuláš, andělé a strašidelní čerti navštívili 5.12. naši obec. Děkujeme rodičům, že s dětmi přišli a podpořili tuto hezkou vánoční tradici a děkujeme našim hasičům a hasičkám, kteří celou akci od rána připravovali v té zimě. Myslím, že to ale stálo za to. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.


ikona článku Andělská cesta za světlem 2019

Adventní čas je časem vánočním a u nás v obci jsme jej zahájili první adventní neděli. Zimní královna rozsvítila vánoční strom a vydala se na andělskou cestu do sousední obce Hůry, se kterou tuto oblíbenou akci společně pořádáme. Počasí nám přálo, nálada byla sváteční a účast byla obrovská. Děkujeme za to, že jste přišli v tak hojném počtu a děkujeme také těm, kteří se ve volném čase aktivně podíleli svou prací. Jedná se o zastupitele obce, pracovníky obecního úřadu a mateřské školy, adamovské hasiče a nemohu zapomenout na členky Spolku pro Adamov z.s., které napekly vynikající domácí štrůdl a vánoční štolu a tyto dobroty na akci všem kteří měli chuť rozdávaly v krásně vyzdobeném a voňavém stánku. Jsou to sice maličkosti, ale právě takové maličkosti pak dávají celé akci to vánoční kouzlo a atmosféru, která napomáhá tomu, že se občané naší obce umí sejít, společně se pobavit a strávit spolu příjemný čas. Tak by to mělo být. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii z akce.