Plánované akce a události

FichtlCup - Florida

Každý už jistě zná oblíbený závod amatérských jezdců na motocyklech, který se v naší obci jezdí již mnoho let. Na plakátu najdete informace.

FichtlCup - Florida


Sběr železného šrotu

Dne 14. 5. 2023, proběhne v obci sběr železného šrotu. Akci organizují naši dobrovolní hasiči za podpory obce Adamov.


Divadelní představení

Obec Adamov Vás zve na divadelní představení LUCERNA v podání divadelního spolku Voselno. Info na plakátu.

Divadelní představení


Dětský bazárek

Nová akce pro maminky v našem novém obecním domě.

Dětský bazárek


Dětský den - vítání léta 2023

Nenechte si ujít Dětský den a vítání léta 2023. Připraven je bohatý program pro malé i větší děti a celá akce se dá pojmout jako celodenní výlet. K dispozici bude hodně druhů dobrého jídla a pití a v sobotu má svítit i sluníčko. Nevařte doma oběd a přijďte na něj k adamovskému obecnímu domu s celou rodinou. K dispozici bude také profi fotograf, který Vám na přání udělá i hezkou fotovzpomínku. Těší se na Vás obce Adamov a Hůry, které akci pořádají. V příloze článku najdete plakát.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
plakat-detsky-den.pdf Plakát dětský den - vítání léta 243.5 Kb

Stavění Májky

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
plakat-majka.pdf Plakát na Májku 3828.1 Kb

Setkání žen

Obec Adamov a Spolek pro Adamov z.s., zve adamovské ženy každého věku na přátelské setkání u příležitosti Mezinárodního dne žen. Další informace viz plakát níže.

Setkání žen


Vesnická zabijačka - vepřové hody

Obec Adamov Vás srdečně zve na první adamovskou vesnickou zabijačku, kde uvidíte výrobu a vše budete moci také ochutnat. Nenechte si ujít. Program bude jak pro děti, tak pro dospělé.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
zabijacka-a4.pdf Plakát vesnická zabijačka 1551.7 Kb

Prodejní burza minerálů a drahých kamenů

Pro velký zájem a úspěch je naplánován druhý ročník této zajímavé akce. Podrobnosti najdete níže na plakátu. Akci pořádá soukromý organizátor.

Prodejní burza minerálů a drahých kamenů


První obecní a hasičský ples

Vážení občané.
obec Adamov a SDH Adamov si Vás dovolují pozvat na historicky 1. obecní a hasičský ples na území obce Adamov. Dnes byl spuštěn předprodej lístků a níže na plakátu si přečtěte podrobnosti a pravidla k tomu ustanovená. Těšíme se na Vás a děkujeme za případné šíření této informace.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a3-ples.pdf Plakát ples 2023 3177.3 Kb

Veřejná schůze na téma dopravní situace v obci a její řešení

Každý kdo bydlí v Adamově ví, že dopravní situace není dobrá. Některé části obce jsou přetížené a dochází v nich k vypjatým situacím. Současný stav je některými
kritiky dáván za vinu nečinnosti obce Adamov potažmo jejího vedení. Zastupitelstvo je si vědomo faktu, že s přibývající výstavbou v Adamově a jeho okolí se situace nebude lepšit, ale spíše horšit a dalším negativem pro provoz v obci je blízkost dálničního připojení, kdy jsou obce Rudolfov, Adamov a Hůry využívány jako
dálniční přivaděč. Řešení současné situace není jednoduché ani rychlé. Kdyby takové bylo, už je vše hotovo. Budeme rádi za společnou diskusi s občany na aktuální téma a budeme věřit, že společně najdeme optimální řešení, které se následně budeme snažit dořešit. Schůze se bude konat dne 27. 1. 2023 od 18:00 v sále obecního domu.


Sousedské setkání u vánočního stromu

Obec Adamov a kulturní výbor obce zve všechny občany na novou tradici, která se jmenuje Sousedské setkání u vánočního stromu. Konat se bude poslední adventní neděli a pro všechny adamovské děti bude připraven vánoční balíček od obce Adamov. Veškeré podrobnosti najdete na plakátu.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a4-tisk684499026.pdf Plakát Sousedské setkání 1561.2 Kb

1. ročník adamovského Věncobraní

Naši dobrovolní hasiči a hasičky budou společně s hasičskými dětmi vyrábět adventní věnce a svíce, které bude možné zakoupit. Výtěžek bude vložen do rozpočtu SDH. Zakoupením ručně vyráběných výrobků našich hasičů, podpoříte jejich činnost.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a4-tisk.pdf Věncobraní 1. ročník 3220.8 Kb

Veřejné zaškolení s AED

Na našem novém obecním domě je u vchodu do obecního úřadu umístěn Automatický Externí Defibrilátor (AED). Toto moderní zařízení může v případě nutné potřeby zachránit lidský život. Je však nutné vědět aspoň základy jeho použití. Proto jsme zajistili odborného pracovníka, který Vám vše vysvětlí a předvede dne 8.11. od 17:00 v sále obecního domu viz plakát v příloze. Přijít může každý, kdo má zájem.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak.pdf Školení AED 314.8 Kb

Cyklokros v Adamově

Rádi bychom Vás pozvali na adamovský Cyklokros, který pořádá Resolution team a pro který poskytla obec Adamov příslušné pozemky. Přihlásit se může každý. V příloze článku najdete plakát s bližšími informacemi.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
resolution-plakat-modry-final478110004.pdf Plakát Cyklokros 3820.6 Kb

Adamovský trh

Spolek pro Adamov Vás zve na podzimní adamovský trh. Na plakátu v příloze najdete bližší informace.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
verze-c.-4.pdf 249.2 Kb

Prodejní výstava minerálů a drahých kamenů

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a4-mineraly-tisk-kancelar.pdf Plakát s informacemi 625.5 Kb

Fichtl Cup na Floridě 2022

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
fichtl2022-2.pdf 476.1 Kb

Automobilové veterány přijedou do Adamova

Milovníci klasiky si přijdou na své v pátek 9. září. Do Adamova zavítají stroje, které psaly automobilovou historii. Třináctý ročník South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye veteránů, sem zavede rekordní počet 170 posádek z deseti zemí světa.

Hodnotné skvosty začnou do Adamova přijíždět přes Úsilné a Hůry kolem 17. hodiny. Nejzajímavějším místem k jejich sledování bude prostranství před novým obecním úřadem, kde si organizátoři připravili pro účastníky takzvanou průjezdní kontrolu. Díky tomu, že u multifunkční budovy občanské vybavenosti nablýskaná vozidla zastaví, budou mít diváci možnost si všechna prohlédnout zblízka. Poté budou veterány pokračovat přes Královský Vrch do Rudolfova a dál po trase první etapy.

Nabité startovní pole slibuje skvělou podívanou. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Bentley, Jaguar, MG, Triumph, Mercedes-Benz, Porsche, Austin Healey, Chevrolet, De Tomaso, Maserati, Škoda, DeLorean, Ferrari, Cadillac nebo Alfa Romeo. Nejstarším vozem na trati by mělo být MG C-Type vyrobené v roce 1931, které na jih Čech přiveze posádka Curtis Liposcak / Dan Lanier ze Spojených států amerických.

XIII. South Bohemia Classic 2022, největší tuzemská setinová rallye, odstartuje v pátek v 16:45 na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. a trasa vede přes Lišov, Hlubokou nad Vltavou, Holašovice či Zlatou Korunu do centra Českého Krumlova. Odtud posádky zavítají do hlavního dějiště soutěže, Hotel Resortu Relax v Dolní Vltavici. Během sobotní etapy veteránisté pojedou na Šumavu a užijí si krásné silničky kolem lipenské vodní nádrže nebo výhledy z vrcholu Kramolína od Stezky korunami stromů. Vrcholem oblíbené motoristické akce bude Grand Prix Kaplice s bohatým doprovodným programem už od 13 hodin. Více informací je průběžně zveřejňováno na www.southbohemiaclassic.cz.

Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport Foto: Petr Skřivánek, Ondřej Kroutil

Automobilové veterány přijedou do AdamovaAutomobilové veterány přijedou do AdamovaAutomobilové veterány přijedou do AdamovaAutomobilové veterány přijedou do Adamova


Výlov nádrže

Po delší odmlce Vás všechny zveme na oblíbenou rybí akci. Na plakátu níže najdete podrobnosti.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vylov-2022-a3.pdf Plakát výlov 2022 380.1 Kb

Andělská cesta a rozsvícení vánočního stromu

Po covidové nechtěné přestávce nám to tento rok asi vyjde. Jste všichni srdečně zváni od obce Adamov a Hůry.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a3-web.pdf Andělská cesta 501.8 Kb

Mikuláš v Adamově

SDH Adamov ve spolupráci s obcí Adamov zve rodiče a děti na setkání s Mikulášem a jeho družinou na parkovišti u kulturního domu viz info na plakátu.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a4-mikulas.pdf Mikuláš 159.1 Kb

Setkání seniorů v Adamově

Obce Adamov a Hůry zvou seniory na tradiční předvánoční setkání, které se tentokrát koná v novém obecním domě Adamova.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a4.pdf Setkání seniorů 2056.6 Kb

Vernisáž kroniky obce

Dne 5. 5. 2022 bude v prostorách obecního úřadu vernisáž stručné kroniky obce za posledních 100 let. Knihu napsala paní Růžena Kadounová - kronikářka obce a vydala ji obec Adamov u příležitosti 100 výročí samostatnosti obce.


Dětský den a vítání léta

Dne 28. 5. budeme společně s obcí Hůry pořádat tradiční dětský den spojený s vítáním léta. Všichni jste srdečně zváni.

Dětský den a vítání léta


Loučení s létem 2022

Dne 27. 8. budeme společně s obcí Hůry pořádat naši známou akci Loučení s létem v Adamově. Nenechte si ji ujít. Naši obec navštíví tři revivalové hudební skupiny evropského i světového formátu. Jelikož nám několik posledních let nepřálo počasí, tak tento rok se na něj připravíme tak, že na nikoho nebude pršet :-).

Loučení s létem 2022


Májka v Adamově

Dne 30. 4. oslavíme u nás v obci první předzvěst jara tím, že budeme stavět Májku. Podrobnosti sdělíme včas předem.


Oslavy 100 + 100

Tento rok slaví naše obec historicky velmi významnou událost a to 100. let samostatnosti obce a 100. let výročí založení sboru dobrovolných hasičů. To vše se bude odehrávat u příležitosti slavnostního otevření nové multifunkční budovy občanské vybavenosti, jejíž výstavba je největší investiční akci v dějinách obce. Srdečně Vás zveme na velkou kulturně společenskou akci, která se koná 25. 6. 2022 viz přiložená pozvánka.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a4-pozvanka.pdf Pozvánka na slavnost 100+ 100 1107.1 Kb

Andělská cesta za světlem - ZRUŠENO

28.11.2021 budeme v naší obci rozsvěcovat vánoční strom s doprovodným programem. Níže na plakátu najdete podrobné informace.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a3-1-.pdf Plakát Andělská cesta 3116 Kb

Babouci v KH Hůry

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
babouci604762557.jpg Babouci plakát 172.3 Kb

Mikuláš v Adamově - ZRUŠENO

Dne 5.12.2021 navštíví naší obec Mikuláš s partou čertů. Níže najdete plakát s informacemi.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
mikulas-plakat.pdf Mikuláš plakát 730.3 Kb

Setkání seniorů v KD Hůry

18.12.2021 se v KD Hůry uskuteční tradiční setkání seniorů. O podrobnostech Vás budeme včas informovat.


Loučení s létem v Adamově 2021

Na konci prázdnin plánujeme oblíbenou akci Loučení s létem, kterou pořádáme společně s obcí Hůry a na kterou Vás tímto srdečně zveme. Místo konání je jako obvykle louka u motorestu Florida a datum je 28. 8.2021. Níže najdete plakát s podrobnostmi.

Loučení s létem v Adamově 2021

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
louceni-a4-tisk.pdf Plakát na Loučení s létem 2174.5 Kb

Kinematograf bratří Čadíků

Na termín 23-26.7.2021 jsme opětovně pozvali kinematograf bratří Čadíků k nám do obce. Minulý rok to byly příjemné kulturní večery a věříme, že i tento rok budou také. Podrobnosti o programu najdete níže na plakátu.

Kinematograf bratří Čadíků


Mezinárodní den bílé hole v Adamově

V příloze článku najdete plakát se všemi informacemi.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a4-blind-web.pdf Den bílé hole 216.6 Kb

FichtlCup Florida 2020

Dne 18.10. se na Floridě pojede oblíbený závod amatérských motocyklů. Informace najdete na plakátu v příloze článku.

FichtCup plakát


Fichtl Cup serie Florida

Dne 11. 7.2020 se pojede oblíbený amatérský závod motocyklů CS výroby do 50 cm2 na obvyklém místě u motorestu Florida. Start je v 11:00 hod.


Vítání prázdnin Floridě 2020

Po úspěšné akci Indiánská stezka připravil sportovní klub FAME tentokrát ve spolupráci s obcemi Adamov a Hůry další příjemnou akci pro děti a dospělé. V příloze najdete plakát s informacemi

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-vitani-prazdnin-na-floride-27.6.2020.pdf Vítání prázdnin na Floridě 3153.4 Kb

Podzimní Adamovský trh

Spolek pro Adamov, z.s. organizuje dne 19. 9. podzimní trh. O podrobnostech budeme včas informovat. Jarní nám kvůli nouzovému stavu nevyšel, tak budeme doufat, že podzimní vyjde.


Víkendy v EnvisanGem

V příloze článku se dozvíte víkendové termíny otevření sběrného dvora EnvisanGem.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2020-navrzene-terminy-vikendovych-otevreni-sberneho-dvora-strediska-ekozona-665783042.doc 38.9 Kb

Indiánská stezka na Floridě

Ukončení nouzového stavu a rozvolňování souvisejících restrikcí, dovoluje pořádání menších kulturně zábavních akcí, které nejsou primárně hromadné, ale jsou spíše individuální. Pozvánku na jednu takovou najdete na plakátu v příloze článku. Oproti plakátu došlo ke změně termínu z důvodu špatného počasí. Akce se bude konat v sobotu 30. 5.2020 a ne v neděli.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-indianska-stezka137687493.pdf Plakát na Indiánskou stezku 1294.8 Kb

Sběr železného šrotu v obci.

Pandemie již polevila a proto je možné plánovat obvyklou činnost pro toto období. Jedna z takových činností je sběr železného šrotu. Termín byl stanoven na 13. 6. Akci jako vždy organizuje sbor dobrovolných hasičů Adamova. Výtěžek bude použit na provoz dětského požárního sportu, kterému se hasiči aktivně věnují. Děkujeme za podporu.


Jarní kolo Hry Plamen 2020 - ZRUŠENO

Dne 9.5. se u nás v obci uskuteční obvodové kolo Hry Plamen, které navazuje na podzimní část, která již proběhla v roce 2019. Všichni jste srdečně zváni a podrobnosti najdete v jarním čísle zpravodaje.


Loučení s létem 2020

Dne 29. 8.2020 se budeme jako již tradičně loučit s létem na louce u motorestu Florida. Tuto akci pořádá naše obec společně se sousední obcí Hůry. K tanci a poslechu nám zahraje retro skupina Kraken (jihočeská legenda, která se vrací do světla pódií), hlavní host večera je nejlepší revivalová skupina Queenie, která nechá obživnout legendárního zpěváka Freddiho Mercuryho a jeho skupinu Queen no a na závěr to roztočíme s jihočeskou skupinou Koloband. Podrobnosti najdete na letáku v příloze článku.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a5-tisk754472821.pdf Loučení s létem - podrobnosti 7530.7 Kb

Májka v Adamově 2020 - ZRUŠENO

Dne 30. 4.2020 budou naši dobrovolní hasiči pořádat tradiční jarní veselici "pálení Máje". Podrobnosti se dozvíte v jarním vydání zpravodaje.


Vítání léta a dětský den 2020 - ZRUŠENO

Dne 30. 5.2020 se bude konat akce Vítání léta a dětský den, kterou naše obec již tradičně pořádá se sousední obcí Hůry společně. Podrobnosti najdete v jarním zpravodaji.


Adamovský trh - ZRUŠENO

Tato akce byla v souladu s nařízením Bezpečnostní rady státu a vyhlášením nouzového stavu zrušena. O náhradním termínu vás budeme informovat


Kinematograf bratří Čadíků v Adamově

Oslovili jsme pana Čadíka a pozvali jeho kinematograf k nám do obce. Veřejné promítání pod širým nebem se bude konat ve dnech 19 - 22.7.2020. O firmě pana Čadíka je všeobecně známo, že si účtuje pouze nejnutnější provozní náklady a veškeré dobrovolné vstupné posílá na Konto Bariéry což je charitativní organizace. Podrobnosti sdělíme včas před akcí.


Tříkrálová sbírka 2020

V obci proběhne tříkrálová sbírka viz článek a plakát v úvodu stránek.


Andělská cesta za světlem 2019

Dne 1.12.2019 se bude konat tradiční vánoční sešlost při které rozsvítíme vánoční strom. Níže najdete plakát se všemi informacemi.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
andelska-cesta-a5-tisk.pdf Andělská cesta 2019 plakát 1187.6 Kb

Babouci v Hůrách

Dne 9.11. vystoupí v KD Hůry legendární dechovka Babouci. O podrobnostech budeme včas informovat.


Mikuláš 2019

Dne 5.12. budou naši dobrovolní hasiči ve spolupráci s obci Adamov organizovat mikulášské a čertovské reje. Níže najdete plakát s informacemi.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a3-certi.pdf Mikuláš plakát 455.3 Kb

Setkání seniorů Adamov - Hůry 2019

Dne 14.12. se v KD Hůry uskuteční tradiční setkání seniorů s bohatým doprovodným programem. Níže najdete plakát se všemi informacemi.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
seniori-2019.pdf Setkání seniorů plakát 772.8 Kb

Výlov nádrže 2019

Dne 26.10.2019 se po roční odmlce opět uskuteční oblíbená a zajímavá akce "Výlov požární nádrže v Adamově". Jste všichni srdečně vítáni a v příloze najdete plakát s více informacemi.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a2-tisk.pdf Plakát na výlov nádrže 1586 Kb

Adamovský Trh - vítání podzimu plakát

Dne 14. 9.2019 se koná již tradiční podzimní Adamovský Trh. Bližší informace najdete na přiloženém plakátu.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vitani-podzimu-a4-tisk-data.pdf Plakát vítání podzimu - adamovský trh 12684.1 Kb

Branný závod - Hra Plamen plakát

Dne 12.10.2019 se bude v Adamově historicky poprvé konat prestižní branný závod Hra Plamen. Organizaci dostali na starosti naši dobrovolní hasiči a je to pro ně velká čest. Na organizaci spolupracuje i obec Adamov. Podrobnosti najdete na přiloženém plakátu.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
branny-zavod.pdf Branný závod Hra Plamen - plakát 3123.5 Kb

Soutěž SDH v požárním útoku Adamovský Soptík - plakát

Dne 21. 9.2019 se bude u nás Adamově historicky poprvé konat soutěž SDH v požárním útoku. Akci organizují naši hasiči ve spolupráci s obcí Adamov a podrobnosti naleznete na přiloženém plakátu.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
plakat-soptik.pdf Soutěž SDH Adamovský Soptík - plakát 1279 Kb

Loučení s létem 2019 - plakát

Dne 31. 8. se bude konat tradiční akce Loučení s létem, kterou naše obec pořádá již několik let se sousední obcí Hůry. Podrobnosti najdete na přiloženém plakátu.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
a3-louceni-2019-1-.pdf Loučení s létem 2019 - plakát 790.5 Kb