Obec Adamov - Elektronická úřední deska

O obci
Tisk článku

O naší obci


   Obec Adamov leží asi 5 km severovýchodně od Č. Budějovic na Lišovském prahu, svažujícím se do českobudějovické kotliny. Obec je urbanisticky zcela srostlá s obcí Hůry a téměr srostlá s městem Rudolfovem.
   Dnešní obec Adamov má za sebou bohatou historii hornického města. to bylo založeno v letech 1547-1550 pod názvem Ungnodovské Hory při dolech na stříbro a olovnatou rudu jako součást panství Hluboké nad Vltavou. Předpokládá se, že město bylo založeno v katastru zaniklé středověké vsi Příhořany, zmiňované již roku 1378.
   Urbanistický charakter obce se svou sevřeností a hustotou zástavby odlišuje od okolních obcí a prozrazuje tím charakter a účel původního sídliště.
   Parcely nemají žádnou vazbu na zemědělskou půdu, protože obyvatelé Adamova v podstatě nikdy žádnou půdu nevlastnili - byli to horníci a později živnostníci a zaměstnanci převážně českobudějovických podniků.
   Architektonickou památkou je dřívější klasicistní radnice a kulturními památkami jsou sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého.
   Dnešní Adamov má cca 900 obyvatel. Poloha Adamova je v těsné blízkosti Českých Budějovic, nejen demograficky ale i dopravně. Obec přitom leží na úbočí lišovského prahu a tedy již mimo smogovou zónu českobudějovické kotliny. Je velmi výhodná pro zástavbu rodinnými domy. Obytná funkce je proto v rozvojových záměrech obce zcela dominantní. Pro možnost naplňování této funkce, byly v posledních 15 letech vytvořeny předpoklady v podobě vybudování rozhodující infrastruktury. 

Statistické údaje

Počet částí: 1
Katastrální výměra  m²
Nadmořská výška: 460 - 540 m. n. m.
Počet obyvatel: 916   (k 31.12.2017)
Průměrný věk: 38
Pošta: Rudolfov
Zdravotnické zařízení: Rudolfov
Policie: Lišov
Škola: ZŠ Rudolfov
Vodovod: ano
Kanalizace ano
Plynofikace: ano
   

 

Tisk článku

Dnes je: 25.09.2018

Svátek slaví: Zlata

aktuality

Oznámení
o konání zasedání Zastupitelstva obce
více
Rozpočtové opatření
číslo 2/2018
více
Informace
k podávání kandidátních listin
více
Informace
o potřebném počtu podpisů na peticích pro nezávislé kandidáty a sdružení nezávislých kandidátů (§ 21 odst. 4 zákona) (§ 21 odst. 4 zákona)
více
Závěrečný účet obce Adamov za rok 2017
více
Závěrečný účet za rok 2017
DSO Adamov - Hůry
více

Sběrný dvůr Envisan-Gem termíny sobot

zde


Informace
k dani z nemovitých věcí na rok 2018
více
Oznámení změna termínu svozu popelnic
S ÚČINNOSTÍ OD 1.1.2018 BUDE SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU ZAJIŠTĚN SPOLEČNOSTÍ FCC České Budějovice s.r.o., SVOZOVÝ DEN JE PÁTEK RÁNO. MIMOŘÁDNÝ SVOZ BUDE PROVEDEN V PÁTEK 29.12.2017.
více
Úřední hodiny v roce 2017

Rozpočet MŠ Adamov na rok 2017
více
Strategický plán rozvoje obce
více
Podpora z Fondu solidarity EU
více

Odkazy