Aktivity a činnost SDH 2019

Mladí hasiči ve Zlivi a celoroční hra Plamen.

Po loňském podzimním kole hry Plamen v Miletíně jsme se umístili na krásném 2. místě v branném závodě všestrannosti, což bylo pro naše starší družstvo příslibem možnosti bojovat na jarním kole našeho obvodu o postup do okresního kola konaného 1. 6.2019 ve Zlivi . Účast jsme nakonec potvrdili postupovým 4. místem.
Družstvo ve složení Kadoun Jakub, Dvořák David, Sojka Jakub, Sojka Ondřej, Bumba Filip, Hanák Jakub, Říha Václav, Matuljak Jan a Ryba Tomáš se připravovalo 2x týdně, jelikož jsou v okresním kole nové disciplíny, které v obvodových kolech nejsou a tak se netrénují. Kluci se do Zlivi moc těšili, ale zároveň nás trochu mrzelo, že se termín okresního kola překrývá s konáním dětského dne v Adamově (který si v podvečer kluci také ještě užili).
Okresní kolo bylo náročné už naším brzkým odjezdem do místa konání a také tím, že se vše odehrává během jednoho soutěžního dne. Dopoledne jsme odběhli branný závod všestrannosti a štafetu dvojic, po obědě útok CTIF, štafetu CTIF, štafetu 4x60 a nakonec požární útok. Po příjezdu do Zlivi jsme zjistili v naší kategorii účast 14. družstev a také to, že jsme jako nováček okresního kola vylosováni se startovním číslem 1. do všech disciplín, což nám znemožnilo okouknout jak jdou na všechna klání ostatní, zkušenější družstva, jelikož šlo o družstva která se okresních kol zúčastňují téměř každoročně.
Ne vše se nám povedlo dle našich představ, ale celkově jsme s 11. místem spokojeni. Poznali jsme, že máme co vylepšovat nejen po stránce sportovní, ale i po stránce materiálního zabezpečení našich dětí.Také jsme se přesvědčili, že můžeme v některých disciplínách i v okresním měřítku být ostatním družstvům zdatným soupeřem. Myslím, že 5. místo v požárním útoku v okrese je velmi slušné umístění. Také 5. místo v útoku CTIF, který je mezi dětmi jednou z nejméně oblíbených a zároveň nejnáročnějších disciplín není špatné, neboť jakýkoliv hlasový projev kohokoli z družstva je posuzován trestnými body. Novinkou pro nás bylo také to, že štafety 4x60 a CTIF se konaly na atletické dráze, což nemáme kde trénovat a v obvodových kolech jsou prováděny takzvaně člunkově. Naše umístění nám ukázalo, že příští sezónu můžeme znovu bojovat o postupová místa do okresního kola hry Plamen. Naší velkou motivací o vítězství v obvodovém kole je to, že toto kolo bude probíhat u nás v Adamově, čehož chceme jako domácí náležitě využít nejen ve starší, ale i v mladší kategorii. Budeme rádi, když se přijdete podívat a třeba i fandit. Přesný program a termín vám ještě včas sdělíme.
Karel Dvořák
velitel SDH Adamov a vedoucí dětských družstev

Mladí hasiči a celoroční hra Plamen. Mladí hasiči a celoroční hra Plamen. Mladí hasiči a celoroční hra Plamen. Mladí hasiči a celoroční hra Plamen.