Aktivity a činnost SDH 2019

Jarní kolo hry Plamen v Miletíně 2019

Po půl roce odmlky co se týče soutěží, jsme se ráno v půl osmé sešli před hasičárnou s nadějí na super soutěž hry Plamen. Před hasičárnou se nás sešlo 26 dětí, všichni vedoucí a někteří rodiče. Jeli jsme dvěma hasičskými auty a když pominu soupeření dětí o místa v červeném, pro ně hasičském autě, tak cesta probíhala klidně. V devět hodin byl nástup vice než 120 soutěžících dětí a pak začala náročná soutěž plná adrenalinu. Naše "želízko v ohni" bylo starší družstvo, které do jarního kola vstupovalo s druhým místem z kola podzimního. Tato soutěž se sestává ze čtyř disciplín. Štafeta dvojic, štafeta 4x 60 metrů, štafeta CTIF a na závěr klasický hasičský útok. Tyto soutěže musí absolvovat každé družstvo. Naše očekávání se naplnilo následovně. Až do čtvrté soutěže se naši drželi na prvním místě, ale bohužel se jim útok nepovedl tak jak by chtěli a měli pouze šestý nejlepší čas a to je posunulo na celkově čtvrté místo. I tak je to katapultovalo z obvodových soutěží do kol krajských. Celkově tedy starší družstvo 4 místo. Jmenovitě členy družstva jsou: BUMBA FILIP, SOJKA JAKUB, SOJKA ONDŘEJ, DVOŘÁK DAVID, HANÁK JAKUB, TOMÁŠ RYBA, KADOUN JAKUB, FÜDLER TOMÁŠ a MATULJAK JAN. Mladší družstvo bylo celkově šesté. Mladšímu družstvu se nejvíce povedl útok, ale nevyvedla se jim štafeta 4x 60 metrů a tak skončilo na krásném šestém místě.
Soutěž byla celkově skvělá s vysokou úrovní a my všichni se těšíme na další kolo roku 2019 které se letos bude konat u nás v Adamově a to poprvé v historii. Již teď se všichni těšíme a zároveň začínáme s velkými přípravami. Soutěž v Adamově proběhne v půlce října. Přesné datum se dozvíte z Adamovského zpravodaje. Tímto Vás všechny zveme na kulturní společenskou událost, kterou hra Plamen jistě je.
Eva Janurová

Jarní kolo hry Plamen v Miletíně 2019 Jarní kolo hry Plamen v Miletíně 2019 Jarní kolo hry Plamen v Miletíně 2019


Noc s Andersenem 2019

NOC S ANDERSENEM 2019

Čtvrtý ročník této tradice byl naplánován na pátek 29. 3.2019. Toto datum je dáno celorepublikově, protože po celé republice je spousta spolků a zájmových skupin, které prožívají svou Noc s Andersenem jako jednotlivci, ale dohromady se jedná o velký celek. Naše sdružení dobrovolných hasičů tuto akci organizuje již po čtvrté. Sraz jsme měli v 17:00 hod před adamovským úřadem. Malé děti přiváděli rodiče a ty starší přišly samy. Sešlo se jich do této doby rekordních 20. Nejmladšímu bylo 5 let a nejstaršímu 14 let. Noc začala dvěma hodinami v adamovské knihovně, kde nás uvítala paní Hanusová-místní knihovnice, která nám něco málo řekla o historii knihovny, její návštěvnosti a snaze tuto návštěvnost zvýšit. Každý rok má Noc s Andersenem své téma. Letošní rok byl výjimečný a téma bylo takzvaně volné. Společně jsme s vedoucí Liduškou Kulhanovou vybraly téma tajemné. Česká herečka, spisovatelka a hlavně vypravěčka JIŘINA BOHDALOVÁ. Četli jsme pohádky Z mechu a kapradí a pro většinu z nás to byla super zábava a zážitek. Pak jsme si vyprávěli o životě a díle naší Jiřiny a pro většinu z nás to bylo nové a zajímavé. Po vyčerpávající dvouhodinovce jsme se přesunuli do sálku na obecním úřadě. Zde jsme si všichni dohromady připravovali společnou večeři. Výborné toustíky s kečupem nebo bez. Po večeři jsme dětem pustili večerníček Pohádky z mechu a kapradí a po jeho shlédnutí jsme napsali rodičům pohled. Každý na něj napsal své dojmy z probíhající zábavy. Většina psala jak moc se těší na překvapení v podobě stezky odvahy. Ano, i letošní rok jsme pro všechny připravili mini stezku odvahy. Malá změna byla ta, že nám poprvé pomáhali naši dorostenci Filip Bumba, David Dvořák, Jan Matuljak a Jakub Hanák. Byla to pro ně velká změna stát konečně na té druhé straně a musím je pochválit, protože se svých rolí zhostili bravurně a moc jim to šlo. Po ukončení stezky, nebyly děti k utišení, protože si všechny musely sdělit své pocity a hlavně vyjádřit jaký měly skutečně strach.
Nakonec kolem druhé hodiny ranní pomalu všichni usnuli. Ne ale na dlouho .Kolem půl sedmé byla některá ranní ptáčata opět vzhůru a těšila se na námi slibovanou společnou snídani v podobě výborných palačinek, Ty pro ně pekla Alča Pekárková na svém výborném zařízení "palačinkovači". Všichni se do syta najedli, pochutnali si a kolem osmé hodiny ranní jsme se začali postupně rozcházet. Všichni se skvělými pocity z krásně strávené společné Noci s Andersenem a již nyní si myslím a doufám, že se všichni těšíme na první jubilejní pátý ročník 2020.

Eva Janurová
vedoucí dětí SDH

Fotogalerie Noc s Andersenem 2019 ZDE.


Soutěž o pohár starosty Rudolfova 2019

SOUTĚŽ V RUDOLFOVĚ
Dospělí hasiči se ve sváteční den 8. 5.2019 sešli v 11.30 hod., aby se zúčastnili tradičních závodů v Rudolfově o pohár starosty. Dva roky se nám v této soutěži moc nedařilo, tak jsme se letos těšili, že snad konečně prolomíme smůlu. V loňském roce získali pohár pouze muži za třetí místo a ženy byly toho času s dětmi na soutěži Plamen. V roce 2017 se ženy neumístily vůbec a muži byli na třetím místě. A jak to dopadlo letos? Ženy soutěž ve své kategorii nad 30 let vyhrály s časem 38:98 v disciplíně střik na nádrže. Jednalo se jmenovitě o družstvo ve složení: Eva Janurová, Tereza Janurová, Ludmila Kulhanová, Eliška Kulhanová, Kateřina Sojková, Petra Füdlerová a Alena Pekárková. Muži ve své kategorii nad 35 let byli na třetím místě ve složení: Jiří Janura, Ivan Matuljak, Jaroslav Šerák, Radim Šerák, Michal Vejda, Jaroslav Sojka a Martin Šerák. Všem moc gratulujeme a již teď se těšíme na výsledky obvodové soutěže ve Zvíkově.
Eva Janurová

Soutěž o pohár starosty Rudolfova Soutěž o pohár starosty Rudolfova