Výsledky celostátní soutěže 2020

Celostátní soutěž o nejlepší radniční noviny 2020

Obec Adamov se zúčastnila celostátní soutěže o nejlepší obecní zpravodaj nebo radniční noviny. Náš obecní zpravodaj postoupil z okresního do krajského kola z prvního místa a z krajského do celostátního kola také z prvního místa. V celostátním kole jsme se v kategorii obcí do dvou tisíc obyvatel umístili na druhém místě ze 45 obcí. V příloze článku najdete podrobné hodnocení poroty.
Hodnotící porota:
V čele poroty soutěže Radniční listy i Zlatý lajk usedl velmi zkušený marketingový expert Zdeněk Novák, dlouholetý marketingový ředitel společnosti Euromedia Group. Zdeněk Novák řídí mimo jiné marketing knihkupectví Luxor, Knižního klubu, nakladatelství Ikar, Odeon a další. Stál u zrodu největšího českého knižního magazínu Page, který je oceňovaný pro svou designovou i obsahovou kvalitu. Dlouholeté zkušenosti má Zdeněk Novák i v oblasti sociálních sítí - řídí tým copywriterů a social media managerů, kteří se starají o profily na Facebooku, Instagramu a YouTube. Zdeněk Novák si podle svých slov uvědomuje, jak náročné je pro radnice velké i malé radniční listy vytvářet: “Radniční listy mají většinou poměrně kritické čtenáře a redakce jsou pod určitým politickým tlakem. I tak se radnicím daří vydávat většinou velmi zajímavá periodika, která se v posledních letech navíc i učí pracovat s vizuální identitou města a kreativitou obsahu,” říká Zdeněk Novák, který se mimochodem před více jak 10 lety přestěhoval do malé obce, která své radniční listy nevydávala. Rozhodl se to napravit a vydává je dodnes.

Porota má 6 členů. Kdo další v ní usedne? Martin Martinov, předseda spolku Kvalikom, který obě soutěže organizuje. Martin Martinov je manažerem kvality, společenské odpovědnosti korporátních společností, certifikačních postupů a zakladatel Evropské platformy vzdělávání dětí a mládeže a projektů na podporu neformálního vzdělávání dětí a mládeže v oblasti podpory zdraví, ekologické výchovy, společenské odpovědnosti a osobního rozvoje. “Naším cílem není nikoho kritizovat, ale ocenit a motivovat ty, kteří to dělají nejlépe,” uvádí porotce Martin Martinov.

Dalším z porotců je Jakub Hnát. Vystudoval politologii na Masarykově univerzitě v Brně a v současné době je ředitelem a spolumajitelem agentury Commpanions. Ta se zaměřuje právě na komunikaci veřejných institucí i neziskového sektoru. V současné době klientům pomáhá s tvorbou komunikačních strategií nebo mediálními školeními. Pro klienty spravuje jejich sociální sítě a dále se zaměřuje zejména na jejich analytiku a způsoby, jak komunikaci na internetu pro tuto specifickou oblast maximálně zefektivnit.

Porotcem se zaměření na grafické zpracování, typografii a DTP je Petr Kožnar, zakladatel grafického a programátorského studia Akcelero.cz. “Vizuální stránka věci samozřejmě není všechno, důležitý je i obsah. Já se při hodnocení zaměřím ale právě na grafickou jednotnost, práci s fonty, kreativitu a celkový dojem z podoby radničních listů a sociálních sítí,” prozradil Petr Kožnar.

Dalším porotcem se zaměřením na textové části je Johana Friedrichová, fotografka a specialistka na sociální sítě. Johana pracovala na sociálních sítích značek jako je Mazda, Volkswagen Financial Services, Bepanthen, Bellissima a další. Má zkušenosti s nastavováním komunikačních strategií, tvorbou obsahu i správou samotnou. Nyní pracuje v oboru jako konzultant a zároveň se věnuje fotografii. V naší soutěži se bude soustředit také na sociální sítě a komunikaci jako celek.

Porotkyní zaměřující se výhradně na fotografie je Hanka Brožková. V rámci své profese se zaměřuje na reportážní a portrétní fotografie. Její doménou je také politická fotografie.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
radnicni-listy-2020-hodnoceni-adamov.pdf Hodnocení poroty 456.4 Kb