ikona článku Adamovský zpravodaj 1/2019

Dnes najdete ve schránce první vydání našeho zpravodaje v tomto roce a hned v novém "kabátě". Pro ty, kteří jsou zvyklí na jeho online verzi přikládám do přílohy článku odkaz na sekci archiv zpravodaje.


ikona článku Ohlédnutí za sezonou "sálovky" 2018/2019

V sekci SC Adamov z.s. najdete nově podrobné informace o výsledcích našich hochů v sálové kopané. Ohlédnutí za sezonou Extraligy 2018/2019 nám napsal a poslal jeden z reprezentantů sportovního klubu David Nárovec. Obec Adamov mu tímto děkuje :-).


ikona článku Masopust 2019

Dne 9. 3. jste v naší obci mohli vidět mnoho pestrobarevných masek a muzikantů. Jednalo se o tradiční masopustní rej, který již tradičně pořádají dobrovolní hasiči ze sousední obce Hůry. Starostové obou obcí pan Schicker a pan Borovka, předali koledníkům slavnostní povolovací dekrety, které je opravňují ke vstupu do obce za účelem masopustní veselice. Jedná se o historickou tradici, sahající až do dávné minulosti. Počasí bylo příznivé a nálada slavnostní. Masopust je první společenská událost, která souvisí s blížícím se jarem. Brzo se všichni sejdeme na pálení Máje a to bude už jaro v pravém slova smyslu. V příloze článku najdete odkaz na fotogalerii.