Obec Adamov - Elektronická úřední deska

Návštěvníků stránek

celkem: 1002602 měsíc: 8686 den: 170 hodina: 1

Facebook

Obec Adamov - netkatalog.czMěstské, obecní úřady - netkatalog.cz

 

 

 

CukrovíBraní v Adamově 2018 ikona článku

Za pár dní proběhne poslední kulturní akce v tomto roce a to CukrovíBraní. Vezměte děti a přijďte se pobavit, nebo ochutnat něco sladkého z domácí výroby. Můžete si také zkusit soutěž. Vystoupí děti z mateřské školy a všechny děti dostanou balíček s dobrotami od obce Adamov. Bližší info najdete na plakátu v příloze článku.


Čertovské rojení a Mikuláš v Adamově ikona článku

Rádi bychom poděkovali našim dobrovolným hasičům za přípravu a organizaci mikulášského večera. Pojali ho jinak než bylo obvyklé, ale to co předvedli, byl dle našeho názoru strhující výkon. Vzali si dovolenou a už od dopoledních hodin se plně věnovali přípravám na večerní čertovský rej. Odměnou za zimu a fyzické vyčerpání jim byli spokojení rodiče, dětské úsměvy a někdy i slzičky. To vše k vesnickému Mikuláši patří a mělo by to tam být. Bylo to tam. Návštěva Mikuláše byla tento rok venku a ne v sále obecního úřadu, který je svou velikosti zcela nedostačující a mnohdy museli být rodiče s dětmi i venku, protože se zkrátka nevešli. Za tento nápad děkujeme paní Ludmile Kulhanové. Dále děkujeme veliteli hasičů panu Karlu Dvořákovi, který se jako každý rok excelentně ujal role milosrdného Mikuláše a paní Ivetě Šimůnkové, která velela všem malým i velkým pekelníkům. Jsme moc rádi, že se vás dostavilo takové množství a děkujeme i za to, protože pak víme že má smysl v tom pokračovat. Ve fotogalerii obce najdete momentky z akce, které napoví, jaká tam byla atmosféra.


Andělská cesta za světlem 2018 ikona článku

Vánoční strom jsme v Adamově rozsvítili navzdory špatnému, deštivému počasí společně s královnou a králem pohádkové noci. Moc děkujeme všem, kteří opustili teplo domova a přišli se podívat a nebo šli i Andělskou cestu z Hůr. Dále děkujeme všem, kteří se podíleli na náročných přípravách, protože bez jejich investovaného času a energie by to nešlo. Jsme rádi, že se vás sešlo tolik a že jste se nenechali odradit chladem a nepřízní počasí. Doufáme, že i tato akce přispěla k tomu, abyste v klidu vstoupili do času adventního. V galerii fotek najdete pár momentek z akce.


Informace ikona článku

Dne 8.11.2018 proběhlo řádné zasedání zastupitelstva obce na kterém se jednomyslně schválilo okamžité zrušení veřejné obecní diskuse na stránkách obce. Důvodem byly množící se anonymní příspěvky se lživým a zlým obsahem, které diskusi pouze zatěžovaly. Nebyly totiž ani konkrétní a ani konstruktivní. Měly do diskuse vnášet jen negativní nálady a neověřené informace. Taková diskuse pak ztrácí smysl a ani diskusí vlastně není. Ve slušné společnosti by mělo být zvykem, že každý kdo chce něco napsat do diskuse veřejného charakteru, by se měl omezit pouze na fakta a příspěvek by měl autorizovat podpisem. Bohužel to tak nefungovalo. Omlouváme se všem, kteří v minulosti přispívali tak jak se sluší a patří, ale situace už byla neudržitelná. Pokud máte jakoukoliv informaci ohledně obecní tématiky, kterou byste potřebovali sdělit zastupitelstvu obce, tak je samozřejmě i nadále možnost využít kontakty na starostu a místostarostu obce, které jsou uvedeny zde na stránkách a v každém zpravodaji. Dále můžete využít obecní email nebo obecní telefon. Jsme vám i nadále plně k dispozici.


Slavnostní odhalení nového památníku v Adamově ikona článku

Památník vojákům, kteří padli v 1. světové válce a byli občané Adamova, jsme u příležitosti 100. výročí založení republiky slavnostně odhalili v neděli 28.10.2018. Děkujeme všem, kteří přišli a i přes chladné a vlhké počasí podpořili tuto slavnostní událost. Na fotografie ze slavnostního odhalování se můžete podívat ve fotogalerii. Odkaz najdete v příloze článku.


Loučení s Létem 2018 ikona článku

Minulým víkendem jsme se oficiálně rozloučili s létem 2018. Počasí nám sice moc nepřálo, ale zkazit náladu jsme si tím nenechali. Díky všem, kteří se nenechali počasím odradit za účast. Vše se povedlo a my děkujeme také všem, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli s realizací. Bez obou týmů jak z obce Adamov, tak z obce Hůry, které akci pořádají společně, by to nešlo. Dále děkujeme kapelám Slovani, The Backwards a Rokeři za profi výkon. V neposlední řadě patří náš dík také sponzorům a partnerům, kteří nás podpořili buď finančně a nebo poskytnutou službou. Bez nich bychom těžko takovou akci zrealizovali. Jedná se jmenovitě o tyto firmy: advokátní kancelář Neubauer a partneři, Alfa Invest, Citro restaurant, Contours, Corax, Čevak, Detail Projekt, ECO design, FCC, G-Project, Hesperia, HV autodoprava, Karel Kadlec voda-topení, kuchyně Sýkora, Lago Store, LIKA, Montela, OK Signistav, PasProRea, PCO hlídací služba, Stavitelství Matourek, Stibus, Uhloterm, Uniskap, Marius Pedersen, obec Libníč, obec Úsilné, rádio Beat a Kiss. V příloze článku najdete odkaz na malou fotogalerii z akce a na Facebookovém profilu obce najdete i videoukázky.


Dnes je: 19.12.2018

Svátek slaví: Ester

aktuality

Oznámení úřední hodiny
Úřední hodiny 18.12.2018-2.1.2019 zrušeny z důvodu dovolené. V naléhavých případech kontaktujte starostu. Děkujeme za pochopení.
více
Výsledky voleb
do Senátu Parlamentu ČR II. kolo
více
Výsledky voleb
do Senátu Parlamentu ČR
více
Výsledky voleb
do Zastupitelstva obce Adamov
více
Rozpočtové opatření
číslo 2/2018
více

Oznámení občanům

Oznamujeme občanům stavební záměr obce Adamov "Zřízení a rozšíření chodníku v části ulice Adamovská, k.ú. Adamov u Českých Budějovic".

Jedná se o stavbu dopravní infrastruktury - chodníku podél silnice III/10577 v délce 239,89 metru a šířce 2 metry. Navržená stavba splňuje požadavky vyhlášky č. 398/2009Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace.

situace


Závěrečný účet obce Adamov za rok 2017
více
Závěrečný účet za rok 2017
DSO Adamov - Hůry
více

Sběrný dvůr Envisan-Gem termíny sobot

zde


Informace
k dani z nemovitých věcí na rok 2018
více
Oznámení změna termínu svozu popelnic
S ÚČINNOSTÍ OD 1.1.2018 BUDE SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU ZAJIŠTĚN SPOLEČNOSTÍ FCC České Budějovice s.r.o., SVOZOVÝ DEN JE PÁTEK RÁNO. MIMOŘÁDNÝ SVOZ BUDE PROVEDEN V PÁTEK 29.12.2017.
více
Úřední hodiny v roce 2017

Rozpočet MŠ Adamov na rok 2017
více
Strategický plán rozvoje obce
více
Podpora z Fondu solidarity EU
více

Odkazy